Veljarakanning 31 august 2015

Núverandi samgonguflokkarnir fáa dyggan smeit og missa meirilutan í løgtinginum, og flokkarnir, sum í løtuni sita í andstøðu kunnu skipa samgongu, um teir vilja.

Hetta vísir veljarakanningin, sum Gallup Føroyar hevur gjørt fyri Portalin. Gallup spurdi í síðstu viku 545 fólk um hvønn tey fóru at velja.


Tingsessir
Løgtingsvalið 2011
Gallup kanning 31. aug 15


201131. aug 2015Munur
Fólkaflokkurin86-2
Sambandsflokkurin86-2
Javnaðarflokkurin682
Nýtt Sjálvstýri110
Tjóveldi660
Framsókn242
Miðflokkurin220
Flokkarnir í prosentum
Løgtingsvalið 2011
Gallup kanning 31. aug 15


201131. aug 2015Munur
Fólkaflokkurin22,50%18,20%-4,30%
Sambandsflokkurin24,70%19,00%-5,70%
Javnaðarflokkurin17,80%22,90%5,10%
Nýtt Sjálvstýri4,20%3,10%-1,10%
Tjóveldi18,30%19,40%1,10%
Framsókn6,30%10,60%4,30%
Miðflokkurin6,20%6,80%0,60%
Gongdin síðan 2011
A
B
C
D
E
F
H